Reštaurovanie Bočného oltára sv. Jozefa z rímskokatolíckeho Kostola sv. Mikuláša v Prešove

Kategória: Projekty

Projekt “Reštaurovanie Bočného oltára sv. Jozefa z rímskokatolíckeho Kostola sv. Mikuláša v Prešove” (zmluva č. 434/2020/DPR) je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.

Rozpočet projektu: 57 000,- EUR.
Schválená dotácia z rozpočtu PSK: 28 500,- EUR.

Bočný oltár svätého Jozefa v rímskokatolíckom Kostole sv. Mikuláša v Prešove bol postavený  ­v renesančnobarokovom slohu v polovici 18. storočia. Nachádza sa v ľavej lodi na severnej strane. Je však zhotovený zo súčiastok zo 17. storočia. V strede oltára spočíva obraz sv. Jozefa a takisto obraz Panny Márie z polovice 18. storočia, ktorý je však umiestnený na predstavanej menze. 

V júni 2020 Rímskokatolícka farnosť sv. Mikuláša, vypracovala projekt na reštaurovanie tejto vzácnej, ale už poškodenej kultúrnej pamiatky. Reštaurátorských prác sa ujala spoločnosť RestArt, s.r.o., Bardejov pod vedením reštaurátora, akad. soch. Martina Kutného.


Projekt realizovaný s finančnou podporou

    Dokumenty na stiahnutie